16.05.2024 – Oμιλία του πρώην Υφυπουργού Εξωτερικών, Καθηγητή Διεθνών Σχέσεων Γιάννη Βαληνάκη με θέμα: «Η ελληνική εξωτερική πολιτική στο σύγχρονο διεθνές περιβάλλον: μεταξύ διεθνούς δικαίου και εθνικού συμφέροντος»

Το Εργαστήριο Γεωπολιτικών Αναλύσεων του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης σε συνεργασία με την ομάδα του Politics Society  σάς καλούν την Δευτέρα 20 Μαΐου και ώρα 18:00 στην Λέσχη Κομοτηναίων στην ομιλία του πρώην Υφυπουργού Εξωτερικών, Καθηγητή Διεθνών Σχέσεων Γιάννη Βαληνάκη με θέμα:

«Η ελληνική εξωτερική πολιτική στο σύγχρονο διεθνές περιβάλλον:

μεταξύ διεθνούς δικαίου και εθνικού συμφέροντος»

Μαζί του συζητά ο Νικόλαος Παπαναστασόπουλος, Επ. Καθηγητής Διεθνούς Πολιτικής του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης ΔΠΘ.

Η εκδήλωση γίνεται στο πλαίσιο των διεθνολογικών μαθημάτων του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης.