02.09.2024 – Συμμετοχή φοιτητών-τριων του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης του Δ.Π.Θ. στο 2ο Συμπόσιο Λήμνου

Φοιτητές-τριες του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης, υπό την επιστημονική επίβλεψη του Επ. Καθηγητή Ν. Παπαναστασόπουλου και με την οικονομική στήριξη του Κοινωνικού Κέντρου «ΣΤΑΥΡΟΣ ΧΑΛΙΟΡΗΣ» του αείμνηστου ιδρυτή και Προέδρου του Ομίλου «ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΘΡΑΚΗΣ», συμμετέχουν στο 2ο Συμπόσιο Λήμνου που διοργανώνει η Ελληνική Εταιρεία Διεθνούς Δικαίου και Διεθνών Σχέσεων με τίτλο: «Ευρώπη και οι Προκλήσεις από την Παγκόσμια Περιδίνηση: Ποιες απαντήσεις; Άμυνα-Ασφάλεια-Θεσμοί-Πολιτικές».

Οι φοιτητές-τριες θα παρουσιάσουν τα θέματα των εργασιών τους στο ειδικό σεμινάριο διεθνούς πολιτικής-Ευρωπαϊκής Ένωσης.

AFISA LHMNOS 2024 – Seminario