Φόρτωση Εκδηλώσεις

« Όλες οι Εκδηλώσεις

• Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

Ημερίδα: “Επιλέγουμε για το μέλλον της Ευρώπης, σε έναν κόσμο που αλλάζει” – Πέμπτη 23 Μαΐου 2024

23 Μαΐου @ 11:00 πμ - 6:00 μμ

Save the date – Ημερίδα: “Επιλέγουμε για το μέλλον της Ευρώπης, σε έναν κόσμο που αλλάζει”.

Με μεγάλη χαρά σας ενημερώνουμε πως την Πέμπτη 23 Μαΐου 2024 θα πραγματοποιηθεί η ημερίδα του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης του ΔΠΘ, με αντικείμενο τις ευρωεκλογές του 2024 και θέμα “Επιλέγουμε για το μέλλον της Ευρώπης, σε έναν κόσμο που αλλάζει”.

Η ημερίδα θα έχει τρία μέρη.

• Στο πρώτο μέρος, υποψήφιοι/ες για την ευρωβουλή θα συμμετέχουν σε μία ανοιχτή συζήτηση με τους φοιτητές/τριες του Τμήματος.
  • Στο δεύτερο, στο δημοσιογραφικό πάνελ, εκπρόσωποι μέσων ενημέρωσης θα δώσουν την δική τους οπτική,
  • Στο τρίτο, στο ακαδημαϊκό πάνελ, θα συζητήσουμε για τις τάσεις της ελληνικής κοινής γνώμης και για το κομματικό σύστημα.

Το πρόγραμμα θα ανακοινωθεί σύντομα.

Λεπτομέρειες

Ημερομηνία: