Φόρτωση Εκδηλώσεις

« Όλες οι Εκδηλώσεις

• Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

Υπάρχει χώρος για την (κέντρο)αριστερή πολιτική σήμερα;

20 Μαρτίου @ 6:30 μμ - 8:00 μμ

Το Ινστιτούτο Εναλλακτικών Πολιτικών ΕΝΑ και το παράρτημα του στην Ανατολική Μακεδονία – Θράκη, με τη στήριξη του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης, διοργανώνουν εκδήλωση με θέμα «Υπάρχει χώρος για την (κεντρο)αριστερή πολιτική σήμερα;» με αφορμή την έρευνα κοινής γνώμης «Το αριστερό ημισφαίριο στην ελληνική κοινωνία» σε συνεργασία με την εταιρεία ερευνών Prorata.

H εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 στις 18:30 στο Κεντρικό Αμφιθέατρο του ΔΠΘ στην Πανεπιστημιούπολη Κομοτηνής.

Τα ευρήματα της έρευνας θα παρουσιάσει ο Κώστας Ελευθερίου, Επίκουρος Καθηγητής του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης του ΔΠΘ & συντονιστής του Κύκλου Πολιτικής Ανάλυσης του ΕΝΑ.

Συμμετέχουν:

• Λεωνίδας Μακρής, επίκουρος καθηγητής Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης ΔΠΘ
  • Παναγιώτης Πασχαλίδης, διδάσκων Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης ΔΠΘ και ερευνητής στη Μονάδα Ερευνών Κοινής Γνώμης & Αγοράς του ΠΑΜΑΚ και στο πρόγραμμα Νοτιοανατολικής Ευρώπης του ΕΛΙΑΜΕΠ
  • Γιώργος Σιάκας, επίκουρος καθηγητής Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης ΔΠΘ και διευθυντής ερευνών της Μονάδας Ερευνών Κοινής Γνώμης & Αγοράς του Ερευνητικού Πανεπιστημιακού Ινστιτούτου του ΠΑΜΑΚ

Τη συζήτηση θα συντονίσει η Νατάσσα Βαφειάδου, δημοσιογράφος και διευθύντρια της εφημερίδας «Παρατηρητής της Θράκης».

Λεπτομέρειες

Ημερομηνία:
20 Μαρτίου
Ώρα:
6:30 μμ - 8:00 μμ

Διοργανωτές

Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης
Ινστιτούτο Εναλλακτικών Πολιτικών ΕΝΑ – Παράρτημα Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης

Χώρος Διεξαγωγής

Κεντρικό Αμφιθέατρο ΔΠΘ