Ενημέρωση φοιτητών για το πρόγραμμα Erasmus+ και την προσομοίωση Ηνωμένων Εθνών (ThessisMUN)

Την Τετάρτη, 11/3 και ώρα 12:00 στην αίθουσα 2 του Τμήματος Παρευξεινίων Σπουδών (1ος όροφος) θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση σχετικά:

(α) Με το πρόγραμμα Erasmus+ για σπουδές και πρακτική άσκηση όπου ο επιστημονικά υπεύθυνος Β. Γραμματίκας θα παραθέσει στοιχεία για το πρόγραμμα και τις δυνατότητες που παρέχονται για τους φοιτητές του τμήματος με τη συμμετοχή και στελέχους του γραφείου Erasmus+ του ΔΠΘ. Η συγκεκριμένη ενημέρωση αφορά τους φοιτητές των Δ΄, Στ΄, και Η΄ εξαμήνων.

(β) Θα γίνει ενημέρωση για τα μοντέλα διεθνών οργανισμών (προσομοίωση) που υπάρχουν τον τρόπο λειτουργίας τους και το επικείμενο ThessisMUN του πανεπιστημίου Μακεδονίας που διοργανώνεται τη 2η εβδομάδα του Πάσχα (22/4 – 26/4) αλλά και το Rhodes MRC (γίνεται στη Ρόδο τον Οκτώβριο). Η ενημέρωση αφορά φοιτητές όλων των εξαμήνων σπουδών.

Βασίλης Γραμματίκας

Επικ. Καθηγητής

Ώρες επικοινωνίας (γραφείο) - εαρινού εξαμήνου 23-24: Τρίτη 11:00 - 12:00, Τετάρτη 14:00 - 15:00, Πέμπτη 16:00 - 18:00