Σε συνέχεια της προκήρυξης για το πρόγραμμα Erasmus+ για σπουδές ανακοινώνεται ότι, λόγω της έκτακτης κατάστασης στην οποία βρίσεκται το πανεπιστήμιο, η προθεσμία για την υποβολή δικαιολογητικών για το πρόγραμμα Erasmus+ για σπουδές παρατείνεται μέχρι τις 30/4/2020.
Επίσης, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστέλλουν το σύνολο των απαιτούμενων δικαιολογητικών σε ηλεκτρονική μορφή (pdf ή jpg).
Τέλος, επισημαίνεται ότι η επιλογή τους δεν προκαλεί υποχρέωση να πραγματοποιήσουν την κινητικότητα αν οι συνθήκες που θα επικρατούν στα πανεπιστήμια υποδοχής κατά το ερχόμενο ακαδημαϊκό έτος δεν είναι κατάλληλες.
Ώρες επικοινωνίας (γραφείο) - εαρινού εξαμήνου 23-24:
Τρίτη 11:00 - 12:00,
Τετάρτη 14:00 - 15:00,
Πέμπτη 16:00 - 18:00