05.11.2021 – Πρόσκληση για την ημερίδα “Οι προοπτικές διεθνοποίησης στο Δ.Π.Θ.”

Αξιότιμοι κύριοι/κυρίες,

Το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης σε συνεργασία με το Europe Direct Α.Μ.Θ. σας προσκαλεί στην Ημερίδα «Οι προοπτικές διεθνοποίησης στο Δ.Π.Θ.», την Τρίτη 9 Νοεμβρίου 202και ώρα  11:00, στο Κεντρικό Αμφιθέατρο της Πανεπιστημιούπολης στην Κομοτηνή.

Προσκεκλημένοι ομιλητές είναι ο Πρόεδρος του Ι.Κ.Υ. κ. Μιχαήλ Κουτσιλιέρης, Καθηγητής Ιατρικής ΕΚΠΑ και ο Διευθυντής του “Study in Greece”   κ. Χρήστος Μιχαλακέλης, Καθηγητής Χαροκόπειου Πανεπιστημίου.

Την εκδήλωση μπορείτε να παρακολουθήσετε, δια ζώσης, και στις πόλεις Αλεξανδρούπολη και Ξάνθη. Στην Αλεξανδρούπολη στο Τμήμα Ιατρικής – κτίριο Βιβλιοθήκης ισόγειο και στην Ξάνθη στην αίθουσα του Τμήματος Η.Μ.Μ.Υ. κτίριο Α΄- αμφιθέατρο Α3. Οι προαναφερθείσες αίθουσες θα είναι διασυνδεδεμένες με το Κεντρικό Αμφιθέατρο στην Πανεπιστημιούπολη Κομοτηνής.

Ο Πρύτανης

Καθηγητής Αλέξανδρος Πολυχρονίδης