16.02.2024 – Προσκλήσεις για την Τελετή Αναγόρευσης του Αντιπροέδρου της Ευρωπαϊκής Επιτροπής κυρίου Μαργαρίτη Σχοινά σε Επίτιμο Διδάκτορα

Σας γνωστοποιούμε  ότι ο Αντιπρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής κ. Μαργαρίτης Σχοινάς, αποδεχόμενος την πρόσκληση του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης για αναγόρευσή του σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών της Σχολής Κοινωνικών, Πολιτικών και Οικονομικών Επιστημών του Δ.Π.Θ., θα επισκεφθεί την έδρα του Ιδρύματός μας  την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2024.

Ο Αντιπρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής θα συμμετέχει στην εκδήλωση «Ρίζες της Ευρώπης» κατά την οποία θα πραγματοποιήσει συμβολική φύτευση ελιάς στον προαύλιο χώρο του κτιρίου Διοίκησης του Πανεπιστημίου μας στις 12:00, με σκοπό την από κοινού ανάδειξη των ευρωπαϊκών αξιών και τη συμβολή στην προώθηση του ευρωπαϊκού τρόπου ζωής μας.

Πρόσκληση εκδήλωσης ‘Ρίζες της Ευρώπης’

Πρόσκληση-πρόγραμμα αναγόρευσης