08.03.2024 – Δείπνο εργασίας των φοιτητών του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης με τον πρέσβυ κ. Μ.Χ. Διάμεση, διευθυντή της Διπλωματικής Ακαδημίας του Υπουργείου Εξωτερικών

Δείπνο εργασίας των φοιτητών του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης

Φοιτήτριες-τές του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης στο πλαίσιο των διεθνολογικών μαθημάτων από κοινού με φοιτήτριες-τές της Νομικής Σχολής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης και υπό την επίβλεψη του καθηγητή κ. Κ. Αντωνόπουλου και του επ. καθηγητή κ. Ν. Παπαναστασόπουλου συμμετείχαν την Πέμπτη 7 Μαρτίου σε δείπνο εργασίας με τον πρέσβυ κ. Μ.Χ. Διάμεση διευθυντή, την κα. Ευ. Καλαϊτζή διευθύντρια σπουδών και τους υποψηφίους ακολούθους της Διπλωματικής Ακαδημίας του Υπουργείου Εξωτερικών στο πλαίσιο της επίσκεψής τους στην Θράκη και με συντονισμό από την διευθύντρια κα. Στ. Πενταρβάνη και τον υποδιευθυντή κ. Αθ. Παπαμάργαρη της Υπηρεσίας Πολιτικών Υποθέσεων (ΥΠΥ) Ξάνθης.

Την συνάντηση τίμησε με την παρουσία του ο δήμαρχος Μαρωνείας-Σαπών κ. Απ. Ιωάννου.