Προκήρυξη υποψηφιοτήτων για το πρόγραμμα Erasmus+ για σπουδές για το 2020-2021

Καλούνται οι φοιτητές/τριες που ενδιαφέρονται να υποβάλουν αίτηση συμμετοχή στο πρόγραμμα Erasmus+ για σπουδές για το ερχόμενο ακαδημαϊκό έτος (2020-2021) να αποστείλουν τη συνημμένη αίτηση σύμφωνα με την προκήρυξη.

Επισημαίνεται ότι, κατ’αρχήν, η προκήρυξη αφορά φοιτητές του Δ΄και Στ΄εξαμήνου (δηλ. φοιτητές που του χρόνου θα είναι στο Γ΄& Δ΄έτος σπουδών αντίστοιχα). Δεν είναι επιλέξιμοι φοιτητές του Β΄εξαμήνου, ενώ αιτήσεις φοιτητών του Η΄ + εξαμήνου θα εξεταστούν μόνο αν οι υποβληθείσες αιτήσεις δεν καλύπτουν τον προβλεπόμενο αριθμό θέσεων.

Τυπική προϋπόθεση για τη συμμετοχή στο πρόγραμμα είναι η πιστοποιημένη γνώση της αγγλικής γλώσσας τουλάχιστον στο επίπεδο Β2.

Η προβλεπόμενη συνέντευξη στην αγγλική γλώσσα θα γίνει σε ημ/νία που θα ανακοινωθεί εγκαίρως μετά την 1/4 και, σε κάθε περίπτωση, όταν θα έχει αρθεί η αναστολή διδακτικού έργου από το ΔΠΘ.

Προκήρυξη Erasmus+ 2020-2021

Αίτηση υποψηφιότητας_2020