Ενημέρωση φοιτητών για το πρόγραμμα Erasmus+

Ανακοινώνεται ότι την Τρίτη 28/3 και ώρα 15:00 στην αίθουσα Α’ θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση για το πρόγραμμα Erasmus+ από τον ακαδ. συντονιστή Erasmus+ του Τμήματος Β. Γραμματίκα.

Η ενημέρωση αφορά τις δυνατότητες κινητικότητας των φοιτητών/-τριών στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ για Σπουδές και Πρακτικής Άσκησης Erasmus+ για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 βάσει των προσκλήσεων που ήδη έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Τμήματος.

Οι φοιτητές θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν για τις διαδικασίες και να επιλύσουν τυχόν απορίες σχετικά με τη συμμετοχή στο πρόγραμμα. Κατ’αρχήν, η ενημέρωση αφορά φοιτητές του 20υ – 3ου και 4ου έτους οι οποίοι είναι επιλέξιμοι, ωστόσο είναι ανοιχτή και σε φοιτητές του 1ου έτους που θα ήθελαν να γνωρίζουν τις δυνατότητες που τους παρέχονται.

Ο Ακαδ. Συντονιστής Erasmus+

Βασίλειος Γραμματίκας