23.01.2024 – Ανακοίνωση σχετικά με την Πρακτική Άσκηση του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης 2023-2024

Αγαπητοί φοιτητές, αγαπητές φοιτήτριες,

Με μεγάλη χαρά σας ενημερώνω πως το Τμήμα μας, κατόπιν της επιτυχούς υλοποίησης των δύο κύκλων Πρακτικής Άσκησης (ΠΑ) το περσινό ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 έλαβε για το τρέχον έτος, 2023-2024, 40 (σαράντα) θέσεις, από τις (20) είκοσι που είχαμε πέρυσι.

Η ΠΑ απευθύνεται στους φοιτητές 3ου και 4ου έτους. Θα ήθελα να σας παροτρύνω να συμμετέχετε σε αυτήν, καθώς είναι μία πολύ σημαντική εμπειρία που αναβαθμίζει το ακαδημαϊκό σας προφίλ, αλλά και το σετ των δεξιοτήτων σας.

Το επόμενο διάστημα θα πραγματοποιηθούν ενημερωτικές συναντήσεις σχετικά με τις διαδικασίες και τις προθεσμίες, Όσοι και όσες ενδιαφέρεστε σας παρακαλώ να εγγραφείτε στο eclass του μαθήματος “Πρακτική Άσκηση” ώστε να ενημερωθείτε για τις λεπτομέρειες.

Ο ΕΥ,

Γ. Σιάκας